do kasy suma: 0,00 zł

stoliki z pnia

Stolik CHERRY Stolik CHERRY
Producent: elementer wood
Cena: 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
0 ocen
Stolik QUERCUS Stolik QUERCUS
Producent: elementer wood
Cena: 850,00 zł
szt.
zobacz więcej
0 ocen
Stolik TOPOLOWY Stolik TOPOLOWY
Producent: elementer wood
Cena: 750,00 zł
szt.
zobacz więcej
0 ocen
Stolik TOPOLOWY 2 Stolik TOPOLOWY 2
Producent: elementer wood
Cena: 690,00 zł
szt.
zobacz więcej
0 ocen
Stolik TOPOLOWY 3 Stolik TOPOLOWY 3
Producent: elementer wood
Cena: 650,00 zł
szt.
zobacz więcej
0 ocen

Stolik kawowy z plastra drewna - oryginalne rozwiązanie do salonu

Stolik kawowy z plastra drewna jest oryginalnym elementem wystroju wnętrza, które przejawia się w ich niepowtarzalności. Cięte plastry z pnia drzewa są różnej średnicy, grubości czy usłojeniu. Do wnętrza wprowadza cząstkę lasu i przypomina np. zbieranie jagód w dzieciństwie, czy odpoczynek na ściętym pniu podczas słuchania śpiewu ptaków.

Wygląd każdego stolika kawowego z plastra drewna jest oryginalny i jedyny w swoim rodzaju, zależny od naturalnego kształtu pnia. Naturalnie olejowane oraz posadowione na drewnianych nóżkach stoliki o różnej wysokości dodają kącikom kawowym w domu niepowtarzalnego wdzięku i charakteru. Sprawiają, że wnętrze od razu staje się cieplejsze i przyjaźniejsze.

Powiew Skandynawii? - Stolik z drzewa przychodzi z pomocą

W skandynawskim wnętrzu nie powinno zabraknąć stolika z drzewa. Może on jednak zagościć w pomieszczeniach o różnych stylach. W każdym będzie zaskakującym elementem, który przyciąga uwagę i zachwyca gości.

Stolik z drzewa powstaje z odpowiednio wyselekcjonowanego bardzo twardego litego drewna, poddanego długotrwałemu procesowi sezonowania oraz suszenia. Dzięki ręcznej obróbce plastrów, każdy z produktów jest absolutnie niepowtarzalny i wyjątkowy. Wysokiej jakości lakiery podkreślają struktura drewna i chronią je przed uszkodzeniami. Widoczne usłojenie plastrów pozwala nam odczytać ich wiek oraz przyrost w poszczególnych latach, niczym z otwartej księgi historii drzewa.

Jak tworzony jak stolik z pieńka?

Stolik z pieńka wykonany z ciętych poprzecznie plastrów drewna ma swój indywidualny oraz unikalny wygląd i kształt. Każdy gatunek drewna charakteryzuje się oryginalnością usłojenia, kolorem i twardością. Do wykonania stolików z pieńka używa się różnych gatunków drewna tj. czereśni, buku, dębu, topoli, brzozy, wiązu, klonu. Świeżo ścięte plastry suszy się, szlifuje, a następnie maluje olejowoskami lub naturalnymi lakierami. Ubytki uzupełnia się kawałkami drewna lub zalewa specjalną żywicą. W niektórych przypadkach zostawia się korę wokół plastra, którą następnie trzeba odpowiednio zabezpieczyć, np. lakierem do jachtów. Do przygotowanych krążków dobiera się nóżki metalowe, malowane proszkowo lub ręcznie toczone z drewna. Po wkręceniu lub wbiciu nóżek poziomuje się powierzchnię stolików z pieńka. Po uzyskaniu równej powierzchni możemy cieszyć się naturalnym drewnem w swoim domu lub mieszkaniu. Wszelkie przetarcia, szczeliny oraz nierówności są zamierzone.

Stoliki z plastra drewna to nie tylko wygląd, ale także trwałość

Duże i solidne blaty stolików z plastra drewna oraz ich niepowtarzalne kształty zachwycą niejednego. Nie połamią się, co grozi nam przy plastikowym lub sklejkowym blacie. Nie zbiją się, co jest ryzykowne przy szklanych stolikach. Stoliki z plastra drewna dzięki naturalnemu i drewnianemu urokowi stworzą przytulną i ciepłą atmosferę w salonie lub innym zakątku domu. Jako niezbędny mebel będzie służył do postawienia filiżanki z aromatyczną herbatą podczas lektury ulubionej książki.


Stoliki z plastra drewna doskonale pasują do wnętrz skandynawskich, loftowych, a nawet orientalnych. Ten stylowy mebel można wykorzystać w każdym salonie, bawialni a także w pomysłowych poczekalniach czy modnych restauracjach i kawiarniach, gdzie z pewnością wpadnie w oko gościom.

Z czym łączyć stolik z pnia drzewa?

Podobne stoliki z pnia drzewa można łączyć tworząc zestawy Double slice różnicujące się pod względem wysokości. Można je dowolnie rozsuwać lub wsuwać względem siebie w zależności od tego ile powierzchni roboczej potrzebujemy w danej chwili.


Wyznacznik niepowtarzalności stolików z pnia drzewa coraz częściej jest poszukiwany przez architektów wnętrz. Architekci do projektów używają limitowanych serii stolików z pnia drzewa. Projektowane wnętrza uzupełniane są tego typu meblami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl